Kulturno-umjetničke aktivnosti su na rasporedu povodom Dječjeg tjedna u Gradskoj knjižnici Labin

I ove se godine Gradska knjižnica Labin kulturno-umjetničkim aktivnostima uključuje u obilježavanje Dječjeg tjedna.

U četvrtak, 10. listopada s početkom u 17.30 u Dječjem odjelu Knjižnice najmlađe korisnike očekuje posebno izdanje edukativno-kreativne radionice “Čitamo i stvaramo” namijenjene djeci od četiri do šest godina i njihovim roditeljima.

Ovom prigodom Knjižnica će ugostiti spisateljicu, odgojiteljicu i keramičarku Izabelu Bilić-Rovis koja će svojim stihovima iz Zavičajnog kalendara “Čalendar” sve prisutne provesti kroz dane, mjesece i godišnja doba na istarskoj čakavštini. Uslijedit će radionica “Glinaonica” na kojoj će djeca i roditelji zajedno stvarati i istraživati kreativne mogućnosti gline.

U subotu, 12. listopada  u 10 sati u okviru programa “I beba knjigu treba” Knjižnica će ugostiti edukacijsku rehabilitatoricu Corinu Kržić i fizioterapeutkinju Mariju Špehar iz BABYSTEPS-a Rijeka koje su pripremile zanimljiv edukativni program za djecu do tri godine i njihove roditelje pod nazivom “Kako poticati rani razvoj beba i djece kroz slikovnice?”.

Roditelje će upoznati s pravilnim razvojem beba u prve tri godine života, prikazati primjere slikovnica koje odgovaraju pojedinoj motoričkoj fazi (tummy time, posjedanje, puzanje, razvoj fine motorike, odvikavanje od dude varalice i sl.) te podučiti zabavnim igrama i aktivnostima koje se uz slikovnice mogu koristiti za cjelokupni razvoj djeteta.

Za oba programa potrebno se prijaviti na broj telefona 852-257, putem mail-a na gklabin@gk-labin.hr  ili osobno u Knjižnici.

Sudjelovanje je besplatno! Ne propustite priliku za zajedničko učenje i igru – veselimo se vašem dolasku!

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

pročitajte još