Imamo prve službene rezultate. HDZ je pobjednik izbora, imaju čak 68 mandata, a Restart koalicija, točnije SDP je doživio ozbiljan debakl. Izlaznost katastrofalna, na izbore je izašlo 45,65%!
U osmoj izbornoj jedinici Restart koalicija dobila je 44,55%, a HDZ 22,50%. Možemo! (Radnička Fronta) je na 8,50%, a Most na 5,82%. Samo te stranke su prošle prag. Dakle, Restartu osam mandata, HDZ-u četiri, a Radničkoj Fronti i Mostu jedan mandat.
Gledajući preferencijalno, Peđa Grbin dobio je gotovo 17 tisuća glasova te je predvodnik Restarta, a odličan rezultat polučio je i Tulio Demetlika s više od četiri tisuće preferencijalnih glasova. Emil Daus došao je do dvije i pol tisuće, a “nova snaga” IDS-a Marin Lerotić ima čak više od dvije tisuće.
Prema sadašnjim rezultatima, u Sabor će Erik Fabijanić, Mirela Ahmetović, Sanja Radolović i Peđa Grbin iz redova SDP-a, Silvano Hrelja iz HSU-a te Tulio Demetlika, Katarina Nemet i Marin Lerotić iz redova IDS-a.


