Na Trgetu ponovno nema mira. Nakon što je to mjesto ovog ljeta bilo poprište otkazane „fešte od pidoći“, danas je na društvenim mrežama osvanula poruka tamošnjih stanovnika koji pozivaju na sutrašnje okupljanje u znak svojevrsnog mirnog protesta.
„Dragi prijatelji Trgeta, mještani Trgeta i okolnih sela, vlasnici plovila, profesionalni i sportski ribari, uzgajivači školjaka, iznajmljivači plovila, ugostitelji, poduzetnici, posjetitelji… Mislimo da se većina nas neugodno iznenadila kad smo ovih dana zaprimili kazne za nepropisno zaustavljanje ili parkiranje na Trgetu za razdoblje od srpnja do listopada 2022. godine.
Prema objašnjenju nadležnih, prekršaji su evidentirani kamerom i na području koja ta kamera pokriva. Stoga Vas pozivamo da se dana 14.11.2022 godine u 16 sati okupimo na Trgetu, da u prisutnosti novinara ukažemo na sljedeće:
– da se prilikom izrade projekta komunalnih vezova trebalo nasipati cestu prema Bršici, jer je to plitko područje, čime bi se bilo dobilo mjesta za zaustavljanje vozila
– ne vjerujemo da na području Jadrana postoje komunalni vezovi, privezište, marina gdje je najbliže zaustavljanje moguće na udaljenosti od 200, 300 metara (treba iskrcati gorivo, ribolovne alate, školjke, opremu…)
– stoga predlažemo da se razmotri novo prometno rješenje na način da se s desne strane od Bršice prema velikoj rivi maknu stupići te da se na tom dijelu dozvoli zaustavljanje vozila, jer je ostaje dovoljno širine za prolazak interventnih vozila, autobusa…
– da se i na dijelu ceste gdje se izvlače plovila dozvoli zaustavljanje jer se plovila ne izvlače toliko frekventno da 15 min predstavlja neki problem, a pogotovo ne u večernjim i noćnim satima
– predlažemo da se i na asfaltiranom parkirakištu do trgovine ograniči parkiranje na 24 sata“, stoji u objavi.


