Iako s Robertom Paliskom moramo napraviti jedan duži intervju koji će dosegnuti u prošlo stoljeće, za ovaj vikend smo se odlučili za razgovor o aktualnostima.
Trener labinskog nogometnog trećeligaša donio je novu dozu optimizma i pozitive u seniorsku momčad koja je na proljetnoj premijeri osvojila tri boda protiv Krka.
Zbog odnosa aktera intervjua, persiranje bi bila potpuno neprirodna pojava te je stoga to izbjegnuto te ničim nije odraz manjka poštovanja prema istinskoj nogometnoj legendi Labinštine.
Za početak, koliko si zadovoljan odrađenim pripremama?
Mislim da je najispravnije reći da su pripreme odrađene prema planu. Sada biti zadovoljan ili ne, sve je to manje važno, rezultati će pokazati kakve su bile pripreme. Znam da su igračima bile naporne i teške, ali to su pripreme, ako je nogometašu na njima gušt, nešto nije u skladu s logikom. Prošao sam veliki broj priprema i naravno, nisam ih volio.
Sudeći prema jučerašnjoj utakmici, nisu bile loše, jer smo u drugom poluvremenu bili dominantni i nismo pali u fizičkom aspektu igre, što sigurno potvrđuju i dva kasna gola.
Pripremne utakmice – rezultati nisu bili bajni. Je li te to zabrinjavalo?
Iskreno, ni malo. Pripremne utakmice pokažu neke stvari, ali ne previše i ne treba na njima gajiti ni depresiju ni euforiju. Puno je tu rotacija, promjena, pokusa i sličnog, a kada kreće natjecanje, onda je to druga priča.
Recimo, da smo sve pobijedili, a protiv Krka izgubili, ništa nam to ne bi značilo. Mislim da smo ispod očekivanja bili samo protiv Velog Vrha, dok je Grobničan taj dan bio jednostavno puno raspoloženiji. Ali, eto, sad imamo motiv više za pokazati im kad se u ligi sretnemo da možemo bolje.
Utakmica protiv Krka – bilo je teško, ali slatko na kraju. Komentar utakmice?
Na početku, moramo reći da uvjeti nisu bili idealni. Puhalo je, teren je bio malo tvrd i u tim okolnostima se igrači više troše. Zbog toga, iskoristiti ću i ovu priliku da pohvalim moje dečke te im čestitam na trobodu.
Krk nije loša momčad, osvojiti će oni bodova ovog proljeća, a mi smo odigrali solidnu utakmicu. Imamo još rezervi, sigurno, i to me veseli, ali posebno mi je drago da smo u nastavku preokretom došli do pobjede – to je znak čvrstog karaktera momčadi.
Promijenila se situacija kod Kovara, Macan asistira, Stepčić zabija?
Kada pobijediš, manje je važno tko je sudjelovao kod golova jer je svaka pobjeda učinak kolektiva, a ne jednog igrača. Stepčić je još jednom dokazao svoju kvalitetu, a Ivan Macan radi ogroman posao i bori se ‘kao lav’ sa stoperima, zbog čega uostalom i imamo više prostora.
Ali, sada bih najradije nabrojao sve igrače, jer teško je dobiti utakmicu s dva raspoložena igrača. Ta dvojica koju si naveo su najbliže golu te je logično da će najčešće biti igrači odluke, ali momčad se sastoji od svih raspoloživih igrača.
Slijedi Pomorac iz Kostrene, kakvu utakmicu očekuješ?
Ne želim da ovo ispadne bahato ili kao manjak respekta, ali ja zaista ne poznajem previše momčad Kostrenjana. Znam da je to klub s velikom tradicijom i uvjeren sam da nas čeka teška utakmica, ali mi imamo za rješavati svoje probleme.
Bez obzira na trobod protiv Krka, igra može biti bolja i tu moramo ‘ganjati’ poboljšanje. Nemamo imperativ rezultata, ali baš u tim uvjetima, možemo se nadigravati i pokušati maksimumom doći do pozitivnog rezultata.
Imperativa nema, ali postoji li neki cilj, što bi zadovoljilo apetite?
Nije tajna, pristao sam postati trenerom seniora na zamolbu predsjednika kluba, kojeg ovim putem pozdravljam i želim što brži i kvalitetniji oporavak, ali u razgovorima nismo postavili zacrtani cilj ili imperativ.
Mislim da je to možda i najveća snaga ove momčadi. Mlada je to momčad, ali rasterećena i željna napretka. Što se mene tiče, više nam od toga ne treba.
 
				 
								 
								 
											 
								 
								 
								 
								 
								 
															 
															 
								 
								 
								 
								


 
								 
								