KUP HRVATSKE | Kovari poraženi u Buzetu, derbi odlučen u posljednjoj trećini susreta

Nisu Buzećani večeras ponovili istu grešku kao u prvenstvenom susretu istih protivnika prije nekoliko dana. Danas je najbolji igrač gostiju Mario Ratkajec podosta zaustavljen, postigao je tek jedan pogodak iz igre pa su Buzećani stigli do prolaska u Kupu Hrvatske.

Pomalo neobičan susret vidio se danas u Buzetu. Golove su najčešće momčadi postizale „na refule“. Na 2:1 za Buzećani gosti zabijaju tri uzastopna za 2:4 pa onda domaćin uzvraća s četiri uzastopna za 6:4. Na rezultatu 7:5 Labinjani postižu čak pet ‘komada’ uzastopce pa semafor u 17. minuti pokazuje 7:10.

Na odmor se otišlo s 13:14, a onda u nastavku prednost gostiju raste do 16:18 u 37. minuti. Buzetski „stroj“ tada počinje „mljeti“ pa je osam minuta kasnije utakmica skoro pa lišena neizvjesnosti – semafor je pokazivao 22:18.

Prigodu su u današnjem susretu dobili i igrači koji manje igraju u oba sastava. Kod domaćina je vrlo dobar u ključnim trenucima bio trostruki strijelac Ivo Flego, a najefikasniji je bio Ivan Kisiček s osam pogodaka. Kod Labinjana najviše je zabio talentirani reprezentativac Niko Franković, pet, a po četiri dodali su danas napadački odlični Andro Lukšić i spomenuti Ratkajec.