Ništa ni od drugog mjesta – Datosove rukometašice poražene u Opatiji

Do večeras postojale su ozbiljne šanse u to da rukometašice Diega Datosa budu druge u Drugoj HŽRL Zapad, no večerašnjim, pomalo iznenađujućim porazom u Opatiji kod osmoplasirane Liburnije, to ostaje tek teorija, jer Lokomotiva II ima bod više i utakmicu manje, dva kola prije kraja. Na vrhu je Zamet odavno pobjegao.

Načelno rečeno, danas su Labinjanke nestale u nastavku. Igrala se 37. minuta kada je Belušić zabila za 18:17, a bilo je i 24:22 te se tada nije mogla naslutiti prava mala katastrofa gošći. Naime, u 57. minuti semafor je pokazivao čak 31:24. Na kraju poraz od samo tri gola razlike i dobro zvuči.

Stefani Stakorić je bila maestralna kod Opatijki, postigla je čak 13 golova, dok su gošće predvodile Doris Belušić s pet golova te trojka s četiri postignuta pogotka – Leona Šumberac, Natali Zahtila i Ivana Vrkić.

OPATIJA – SD Marino Cvetković – GLEDATELJA: 30 – DRUGA HŽRL ZAPAD – 20. KOLO
SUCI: Dorijan Pešutić (Matulji) i Marko Prpić (Kostrena)

LIBURNIJA OPATIJA – RUDAR 31:28 (15:14)

LIBURNIJA OPATIJA: Markov, Gerovac, Mihočka, Fućak 1, Hunčak 4, Šegota 1, Zorica 3, Stakorić 13, Tipura, Arapović, Vukajlović, Terzić 1, Vlahović 1, Brusić 7

Sedmerci: 6/8, Isključenja: 12 minuta

Trener: Jurica Filipović

RUDAR: Peršić 3, Franković, Šumberac 4, Basanić, Vrkljan 1, Zahtila 4, Bradanović 2, Vrkić 4, Belušić 5, Vretenar, Nose, Jukopila 2, Pavić, Mileta 3, Malić, Zupičić

Sedmerci: 4/5, Isključenja: 12 minuta