Bašić obranio kad je najviše trebalo, a Kurtić i Načinović zabili za četvrto mjesto

Odličnu su utakmicu danas odigrali Rudar i Cres na labinskim Zelenicama, a Labinjani su do četvrtog mjesta na ljestvici stigli golovima njihovog pouzdanog stoperskog dvojca Antonio Načinović – Edis Kurtić, uz briljantnu predstavu mladog vratara Dilana Bašića.

Nije najbolje počelo po Rudare. Stvorili su doduše tri predivne prigode u prvih desetak minuta kada je brzopleto reagirao Božićević, a nespretno nakon dva centaršuta Gabriela Golje najprije Rudan, a nakon toga i Halilčević, pa su Cresani vrlo brzo to kaznili.

Najprije je u 20. minuti Jusufi iskoristio centaršut sa desne strane i doveo goste u vodstvo, a nakon toga je Kokorović sa 25 metara pogodio donji lijevi kut Bašićeva gola za 0:2. No, momčad sa Zelenica se ne predaje olako. Edis Kurtić je iz slobodnog udarca sa preko dvadeset i pet metara pogodio desetak minuta prije odlaska na odmor i vratio nadu u svoju svlačionu.

A u nastavku isti je igrač nakon pritiska cijele momčadi postigao izjednačujući pogodak nakon jedanaesterca kojega je izborio Golja, da bi od 75. do 80. minute na scenu stupio mladi labinski vratar obranivši dvije stopostotne prigode gostima, a nakon kontre Načinović iz voleja para mrežu za konačnih 3:2.

Mogao je Kokorović odvesti Cres do jednog boda no minutu prije kraja na putu lopte prema mreži ispriječila se greda, pa stoga Labinjani zasluženo slave pobjedu i visoko četvrto mjesto nakon jesenskog dijela.

LABIN – Stadion Zelenice – 3. NL Zapad – 13. kolo – SUDAC: Marko Linić (Rijeka), POMOĆNICI: Paolo Jakovašić (Opatija) i Hrvoje Perkov (Rijeka)

RUDAR – CRES 3:2 (1:2)

Žuti kartoni: Rudan (Rudar), Gojak, Bajrić, Ban, Zurak, Jusufi (Cres)

Strijelci: 0.1 Jusufi 20′ 1:1 Kurtić 32′ 1:2 Kokorović 25′ 2:2 Kurtić 61′ 3:2 Načinović 81′

RUDAR: Bašić, Načinović A., Božičević, Golja, Juričić (90. Krištofić), Rudan, Biljuh, Kurtić, Hrvat (63. Načinović M.), Halilčević (46. Pappalardo), Floridan (46. Karić)

Trener: Roberto Paliska

CRES: Šušak, Baljak (46. Zeko), Ban, Gojak, Savić, Jusufi, Zubović (84. Zurak), Kokorović, Bajrić (68. Cianci), Smolčić, Subotić

Trener: nema prijave