Kovari uvjerljivo poraženi u Bujama

U današnjem istarskom derbiju Buje nisu bila ona momčad koja je prije sedam dana bez ispaljenog metka izgubila u Pazinu, a Kovari su na susret, figurativno rečeno, zakasnili ravnih sat vremena. U tom trenutku već je bilo 2:0 i Buje su zasluženo slavile.

Rani pogodak Bujama je donio mir, a donio ga je Aleks Stritar nakon jedne gužve u šesnaestercu u 13. minuti. Na novo uzbuđenje čekalo se do 17. minuti kada udarac glavom Diega Valente završava pokraj vratnice, a u 41. minuti Aleks Stritar je usamljen „kao duh“ ispred gostujućeg vratara Dilana Bašića, ali mu mladi čuvar mreže iz Potpićna sjajno brani udarac.

Enis Šoškić je u 52. minuti povukao loptu 20 metara prije nego je poslao na lijevu stranu do Damira Bartulovića. Stasiti ofenzivac se namjestio na udarac i s ruba šesnaesterca efektno pogodio za 2:0 Buja.

Rudar se prvi put „pojavljuje“ u 62. minuti. Toni Rudan je napravio „dar-mar“ gostujućoj obrani, „zavezao“ trojicu u „čvor“ i poslao loptu na drugu vratnicu, ali tamo je malo zakasnio tek ušli Marko Načinović.

Samo dvije minute kasnije Bartulović prolazi po lijevoj strani i u sredini pronalazi Matiju Kalizana koji usamljen prima loptu i pogađa u malu mrežicu za 3:0 Buježa. Vid Milanović je spasio domaćina u 65. minuti kada brani sjajnu prigodu Paola Juričića koji je „izbio“ sam na njega.

Do kraja susreta vidjeli smo još i lukavo izboreni jedanaesterac Mihajla Bojića u posljednjim trenucima igre kojeg je u gol pretvorio Amel Ibrahimović za konačnih 4:0. Najljepši dio dana za Kovare danas je bio seniorski debi dva 17-godišnjaka, Marka Krištofića i Patrika Čenaja.

BUJE – Gradski stadion – 3. NL Zapad – 12. kolo – SUDAC: Sandro Miličković (Rijeka) POMOĆNICI: Amel Dizdarević (Radmani) i Ivan Jakičić (Poreč) DELEGAT: Robert Maršanić (Podhum)

BUJE – RUDAR 4:0 (1:0)

Žuti kartoni: Načinović M., Halilčević (Rudar)

Strijelci: 1:0 Stritar 13′, 2:0 Bartulović 52′, 3:0 Kalizan 64′, 4:0 Ibrahimović 90′-11m

BUJE: Milanović, Peroša (66. Baf), Maslić, Miličević (61. Bojić), Vukelić, Stritar (46. Kalizan), Bartulović (81. Ibrahimović), Šoškić El. (46. Šoškić En.), Fakin, Valenta, Prodan

Trener: Zoran Miljuš

RUDAR: Bašić, Načinović, Božičević, Golja, Juričić (71. Krištofić), Rudan, Biljuh (60. Načinović M.), Hrvat, Rodriguez (79. Čenaj), Floridan (60. Halilčević), Kurtić

Trener: Franko Čupić