OŠ „Ivo Lola Ribar“ najbolja u atletici za mlađe razrede

Danas su po prekrasnom i jako toplom vremenu, na gradskom stadionu u organizaciji AK „Albona“,  održana natjecanja u atletici za mlađe razrede i to u slijedećim disciplinama:  50 metara m i ž, bacanje loptice m i ž, štafeta 4 X 50 m i ž i skok u dalj s mjesta m i ž. U natjecanjima je sudjelovalo ukupno 111 djece iz cijele Labinštine.

Zadnje natjecanje mlađi razredi održali su još daleke 2018. godine. 2019. odgođeno je za proljeće zbog lošeg vremena, a onda je nastupila korona, tako da je prošlo čak tri i pol godine od zadnjeg njihovog natjecanja.

„Ivo Lola Ribar“ bila je za nijansu najuspješnija škola osvojivši 8 medalja kao i susjedi iz Vlačića, ali imaju jedno zlato i srebro više. Slijede školarci iz Raše sa jednim zlatom i broncom, Potpićanci sa srebrom i 3 bronce, te Nedešćani i Čepljani sa po jednim srebrom. Svaka škola danas je osvojila barem neko odličje!


Medalje po disciplinama:

50 metara djevojčice – FINALE:

Leotie Gergorić OŠ “Ivo Lola Ribar” 8:32
Nora Šumberac OŠ “Vitomir Širola P.” 8:50
Nika Vrkić OŠ “Matija Vlačić” 8:75

50 metara dječaci – FINALE:

Filip Bilić OŠ “Matija Vlačić” 8:09
Tin Drndić OŠ “Vladimir Nazor” 8:15
Martin Prskalo OŠ “Matija Vlačić” 8:42

Bacanje loptice djevojčice:

Zoe Marković OŠ “Matija Vlačić” 32,22
Eleni Fable OŠ “Ivan Goran Kovačić” 29,19
Francesca Luboteni OŠ “Ivo Lola Ribar” 26,47

Bacanje loptice dječaci:

Andy Tenčić OŠ “Ivan Batelić” 31,88
Dante Škopac OŠ “Ivo Lola Ribar” 29,77
Leonard Filipović OŠ “Matija Vlačić” 29,69

Skok u dalj djevojčice

Leotie Gergorić OŠ “Ivo Lola Ribar” 2,04
Iskra Osmić OŠ “Ivo Lola Ribar” 1,85
Lucija Benković OŠ “Vladimir Nazor” 1,80

Skok u dalj dječaci:

Filip Bilić OŠ “Matija Vlačić” 1,97
Martin Banišić OŠ “Ivo Lola Ribar” 1,87
Diego Stojšić OŠ “Vladimir Nazor” 1,83

Štafeta 4 X 50 metara djevojčice:

Ivo Lola Ribar 33:05
Matija Vlačić 33:25
Ivan Batelić 34:20

Štafeta 4 X 50 metara dječaci:

Ivo Lola Ribar 31:62
Matija Vlačić 32:67
Vladimir Nazor 34:73

Medalje ukupno danas (ATLETIKA – MLAĐI  RAZREDI):

ŠKOLA ZLATO SREBRO BRONCA UKUPNO
IVO LOLA RIBAR 4 3 1 8
MATIJA VLAČIĆ 3 2 3 8
IVAN BATELIĆ 1   1 2
VLADIMIR NAZOR  1  3 4
IVAN GORAN KOVAČIĆ   1   1
VITOMIR ŠIROLA PAJO   1   1

Ostaju još dva super uzbudljiva atletska dana na 13. Olimpijadi: u srijedu 25. svibnja natjecati će se 5. i 6. razredi, a u srijedu 01. lipnja stariji razredi.

Svoje mjesto našli su i oni najmlađi, festival dječjih vrtića održati će se u petak 20. svibnja.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

pročitajte još