VELIKA FOTOGALERIJA | Iskra u Kupu Istre pružila Uljaniku dostojanstven otpor

Nakon jučerašnjeg prvog susreta četvrtine finala Kupa NSŽI, danas smo na Vinežu dobili i drugog polufinalistu. Očekivano, to je momčad s Verude koja je na putu obrane naslova prošlogodišnjeg osvajača ovoga natjecanja, danas neokrznuta prošla gostovanje kod županijskog prvoligaša.

Nisu Verudeži dozvolili danas bilo kakvo potencijalno iznenađenje pa su već u prvome dijelu u potpunosti riješili utakmicu u svoji korist. Najprije je poentirao Dino Radetić, a minutu prije odlaska na odmor Matteoni je postigao pogodak za 2:0 i riješio pitanje pobjednika današnjeg susreta.

Nakon trećeg pogotka gostiju u režiji Žikovića nakon desetak minuta igre u nastavku, utakmica se pretvorila u “run&gun” pa smo do kraja zabilježili i dva pogotka Jašarevića za domaću momčad, kao i dva pogotka Trešnjića za goste, a u strijelce se upisao i Almir Mehić za domaću te Kujraković koji je autogolom završio današnju priču na Vinežu za konačnih 3:6 Uljanika.

Momci s Vineža sigurno nisu razočarani jer su pružili sasvim solidan otpor uglednijem višeligašu koji nastavlja put ka obrani prošlogodišnje titule.

VINEŽ – Igralište Iskre – KUP NSŽI – 1/4 finale – SUDAC: Goran Baršić (Poreč), POMOĆNICI: Luka Herak (Sveti Lovreč) i Perica Nikolić (Poreč)

ISKRA – ULJANIK 3:6 (0:2)

Žuti kartoni: Zakomac, Mehić, Panić (Iskra), Veličković (Uljanik)

Strijelci: 0:1 Radetić 12’, 0:2 Matteoni 45’, 0:3 Žiković 54’, 1:3 Jašarević 67’, 1:4 Trešnjić 70’, 2:4 Jašarević 77’ (11 m), 2:5 Trešnjić 79’ 3:5 Mehić 84’, 3:6 Kujraković 89’ (ag)

ISKRA: Jurkota, Prendivoj (71. Kujraković), Trumić (88. Bojkić), Panić, Zakomac (46. Miletić), Mehić (88. Jurišić),  Softić (66. Bečirević), Krasnići (81. Begović),  Maksenčuk, Lazarić (81. Kuralić), Jašarević

Trener: Fatos Hoxha

ULJANIK: Kraljević (60. Adamović), Bogdan, Batelić (29. Long), Jokić (68. Raković), Trešnjić, Rosić, Prelčec (58. Stošić) Matteoni (46. Veličković), Žiković, Radetić, Gračić

Trener: Saša Kolić