Još jedan školski dan koji je trebao biti rutinski pretvorio se u situaciju zbog koje se svi naglo prisjete gdje su izlazi.
U jutarnjim satima četvrtka, 23. travnja, u Srednjoj školi Mate Blažine u Labinu aktiviran je sustav za uzbunu, nakon čega su učenici i zaposlenici bez odgode napustili prostor škole.
Odluka o evakuaciji donesena je preventivno, odmah po zaprimanju informacije koja je upućivala na moguću prijetnju sigurnosti.
Ravnatelj škole Đani Žufić potvrdio je kako je riječ o dojavi o mogućoj eksplozivnoj napravi, što se uklapa u niz sličnih slučajeva koji su posljednjih dana zabilježeni diljem zemlje. Upravo zbog ozbiljnosti takvih prijetnji, postupilo se prema protokolu, bez oklijevanja.
Za sada, jedino što je sigurno jest da je školsko jutro dobilo neočekivan i nimalo poželjan zaplet.


