Danas se na Facebooku proširila molba labinskih maturanata u kojima pozivaju na razumijevanje povodom njihove proslave mature.
Naime, u petak, 29.svibnja u 10 sati održat će svoju norijadu koja će ove godine svakako biti u skromnijem izdanju nego li je to uobičajeno. Navode i kako će pokušati čim manje smetati u prometu i remetiti javni mir s obzirom na to da, kako prenose, grad im nije dao mogućnost zatvaranja ceste.
Da podsjetimo, ova generacija maturanata svoju je posljednju godinu u srednjoškolskom obrazovanju provela u izrazito nepovoljnoj situaciji. Kao da priprema državne mature nije sama po sebi dovoljno stresna za ovu generaciju, s obzirom na situaciju s COVID-om, priprema mature, ali i nastava, posljednjih se 3 mjeseca provodila online. Ništa manje bitno, nisu imali ni svoju tradicionalnu maturalnu zabavu, pa bi im norijada bila jedina proslava na kraju njihovog srednjoškolskog puta.
Sretno generacijo 2019./2020, no prije svega odgovorno!


