Kako će to sada dalje funkcionirati, ostaje upitno, ali od večeras, Općinskim vijećem Općine Kršan „stoluje“ nova većina. Jasno je to nakon što su Silvano Uravić, Šemso Mujić, Valdi Runko, Ivan Vozila, Mauricio Bajerić, Boris Babić i Darko Androić, izabrali novog predsjednika Općinskog vijeća.
To će odsad biti Silvano Uravić, dugogodišnji vijećnik SDP-a koji je izbor gore spomenute sedmorke, a zanimljivo, i svi preostali nazočni članovi vijeća nisu bili protiv, već suzdržani.
Tako je Lucian Mrzlić postao bivši predsjednik Vijeća, a nakon kraće rasprave, odrađena je sjednica do kraja te će biti zanimljivo pratiti što će nam donijeti ljeto u Kršanu.
Ovakve situacije, da općinski načelnik nema većinu, na Labinštini nije prisutna, ali se za nadati kako će presuditi razum i logika te kako će suradnja biti moguća i na dobrobit žitelja Općine Kršan.


