Tradicionalna „Ribarska fešta na Porte“ održat će se u petak 12. kolovoza s početkom u 20 sati u Plomin Luci. Uz ponudu domaćih ribljih specijaliteta, neće nedostajati niti druženja i zabave.
Grupa Laguna Band zasigurno će rasplesati sve posjetitelje, a plesna skupina Zumba Labin predstavit će atraktivnu zumbu. Članovi KUD-a Zlatela unijet će u događanje i dio istarske folklorne tradicije, a Kršanski ljiljani predstavit će plesove nacionalne bošnjačke manjine.
U 19 sati održat će se edukativne igre za očuvanje ribarske i maritimne tradicije i baštine na kojoj će sudjelovati djeca osnovnih škola s područja Općine Kršan. U gastronomskom dijelu fešte, ovog će se petka prigodnom ponudom predstaviti lokalni ugostitelji, a po promotivnim cijenama ponudit će srdele, lignje, tuna, salata od folpi, pidoće, i naravno, dobro vino.

Sigurni smo da će i ovogodišnja fešta privući brojne domaće i strane goste, a zabava potrajati do dugo u noć.
Organizator i domaćin druženja je Turistička zajednica Općine Kršan.
Događaj je sufinanciran sredstvima Europske unije iz Europskog fonda za pomorstvo i ribarstvo.


